Pompy ciepła

Zastosowanie pompy ciepła jest najtańszym i najwygodniejszym sposobem ogrzewania budynków oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła Piła

Pompy ciepła stanowią idealne połączenie wydajności i oszczędności kosztów ogrzewania Twojego domu z ekologicznym wytwarzaniem ciepła. Wykorzystują one odnawialną energię skumulowaną w gruncie, promieniowaniu słonecznym, wodach gruntowych czy powietrzu.

Pompy ciepła są ponadto urządzeniami bezpiecznymi, wyjątkowo trwałymi i niezawodnymi, oraz nowoczesnymi umożliwiając zdalne sterowanie.

 

Pompy ciepła całkowicie pokrywają zapotrzebowanie grzewcze małych domów jednorodzinnych jaki i budynków wielomieszkaniowych, obiektów nowych oraz modernizowanych – w postaci niezależnego systemu grzewczego lub hybrydowego poprzez połączenie z istniejącą instalacją.

 

Oszczędności wynikające z zastosowania pomp ciepła

Oszczędności wynikające z zastosowania pomp ciepła

Minimalne wykorzystywanie energii elektrycznej do eksploatacji pomp ciepła stanowi o ich bezkonkurencyjności w porównaniu z innymi systemami grzewczymi, które wykorzystują tradycyjne, wciąż drożejące źródła energii.

Zastosowanie pompy ciepła eliminuje wykonywania drogich przyłączy gazowych czy budowy komina. Nie istnieje również konieczność przechowywania paliwa, co pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a także zwiększa walory estetyczne domu i podnosi bezpieczeństwo jego użytkowania. Urządzenia te są bezawaryjne i praktycznie bezobsługowe a ich sprawność nie maleje wraz z upływem lat. Sprawia to, iż pompa ciepła  gwarantuje oszczędności oraz komfort użytkowania nieporównywalny z innymi systemami grzewczymi.

 

Zasada działania pompy ciepła

Zasada działania pompy ciepła

Ciepło z powietrza lub gruntu jest wprowadzane przez system grzewczy do pomieszczeń mieszkalnych. W celu zwiększenia temperatury następuje sprężenie pary czynnika chłodniczego, tak by temperatura była wystarczająco wysoka dla ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej.

 

Wykorzystanie różnych źródeł energii

To, które źródło ciepła jest w danym przypadku najlepsze, jest uzależnione od lokalnych warunków oraz zapotrzebowania. Pompy ciepła firmy Viessmann mogą korzystać z różnych źródeł energii:

 

Pompy ciepła powietrze

 

Powietrze – praktycznie nieograniczona dostępność, najniższe koszty inwestycji

Pompy ciepła grunt

 

Grunt – przez kolektor gruntowy, sondę gruntową lub zasobnik lodu, wysoka efektywność

Pompy ciepła woda

 

Woda – wyjątkowo wysoka efektywność, należy uwzględnić jakość wody

Zainteresowany ofertą?

Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

793 031 760

Bezpłatna wycena