Pompy ciepła w modernizowanych budynkach

Pompy ciepła

Pompy ciepła w modernizowanych budynkach

Modernizacja instalacji C.O. w domu bywa konieczna, zwłaszcza w przypadku starszych budynków, które mają być ogrzewane podczas zimy. Tradycyjne rozwiązania takie jak kocioł paliwowy, olejowy czy gazowy niejednokrotnie niosą ze sobą konieczność wykonania dużej przebudowy, a także niskiego komfortu użytkowania tego rozwiązania.

 

Jeżeli liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo, łatwość montażu, niski koszt eksploatacji, a przede wszystkim wygoda, to powinieneś zapoznać się z tematem pompy ciepła. Może być ona wykorzystywana zarówno do ogrzewania domu, jak i tylko podgrzewania ciepłej wody.

Sporą zaletą tego rozwiązania jest możliwość zlokalizowania pompy wewnątrz lub na zewnątrz obiektu w zależności od konkretnego modelu, a także dostosowanie jej do istniejącej instalacji poprzez dołączenie do obecnego kotła, bez konieczności przerabiania go. Istnieje również możliwość podpięcia się do obecnej instalacji i wykorzystanie pompy ciepła do podgrzania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.).

Decydując się na takie rozwiązanie w modernizowanym budynku, wybierasz nie tylko bardziej ekonomiczną opcję, ale również zdecydowanie łatwiejszą w montażu lub późniejszej eksploatacji.

Przejdź do bazy wiedzy